E-Ticaret Ürün Fotoğraf Çekimi

instagram ürün fotoğraf çekimi

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Çekimi

 

Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğrafları, öncelikli olarak basılı medyada, katalog çalışmalarınızda, web sayfanızda, dış ve iç mekan reklam çalışmalarınızda kullanılabilir. Ürün fotoğrafçılığı konusunda en temel kriter, gerçekçiliktir. Ürünlerinize ait fotoğraflar mümkün olduğunca gerçeğe yaklaşmalı, ürünlerinizin fotoğraflarını görenler gerçek ürünün nasıl olduğu konusunda fazlası ile fikir sahibi olmalıdır. Ürün fotoğrafçılığı konusunu örneklendirmek gerekirse; Bir e-ticaret siteniz veya ürünlerinizi tanıtmak için katalog hazırlattığınızı düşünelim. Müşterileriniz ürününüzü satın almadan önce doğru bir şekilde ürününüzü görerek ellerine geçtiklerinde ne şekilde bir ürün satın alacaklarını en net şekilde görmek isteyeceklerdir.

Herkes tarafından yanlış bilinen fotoğrafların Photoshop’lanması olmayan birşeyi var etmek anlamına gelmez, Photoshop bir fotoğraf manüpilasyon aracı değil, fotoğraf düzenleme aracıdır. Boş fincan’ın içerisine Photoshop’la içerisinde kahve varmış gibi gösterme’nin bir anlamı olmamakla birlikte, iş yükü çoğu durumda fincan’ın içerisine fotoğrafını çekmeden kahve koymaktan daha fazla olabilir. Fotoğraf düzenleme çekim sonrasında gerekli görülmesi durumda, ışık, gölge ve bir takım renksel değerler ile birlikte çekim esnasında gözden kaçan olumsuzlukların düzenlenmesi için kullanılmaktadır.

Ürün fotoğrafçılığı için çekim doğru planlanmalı, doğru açı, doğru ışık ve doğru kompozisyon kullanılmalıdır.

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Çekimi

Teklif Al

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. Zorunlu alanlar (*) ile belirtilmiştir.

Konu
submit loader