Google Görüntülü Reklam Ağı ve Remarketing

services-local-seo
Görüntülü Reklam Ağı (Adsense-AdChoices)

Reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir gruptur. Bu ağdaki siteler, alakalı AdWords reklamları göstermek için Google’la iş ortaklığı yapmaktadır.

Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamlarının görüntülenebileceği tüm web sayfalarını aynı çatı altında topladığımız Adwords Ağı kapsamında yer alır.Anahtar kelimeleriniz sitelerin içeriğiyle alakalı olduğunda, reklamlarınız otomatik olarak web siteleriyle ve cep telefonu uygulamaları gibi diğer yerleşimlerle eşleştirilebilir. Ayrıca, ağımızda, reklamınızı göstermek isteyeceğiniz belirli siteleri veya belirli konularla ilgili sayfaları da seçebilirsiniz. Aynı zamanda, başka daha gelişmiş hedefleme seçenekleri de mevcuttur.

Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’nda göstermek için, reklam kampanyanızı “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” veya “Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı – Tüm özellikler” olarak ayarlayın.

En beğendiğiniz haber sitenizde veya Gmail hesabınızda bir AdWords reklamı görüp oraya nasıl geldiğini merak ettiğiniz hiç oldu mu?

Rereklamları gösteren bir dizi iş ortağı web sitesinden ve belirli Google web sitelerinden (Google Finans,Gmail, Blogger ve YouTube dahil) oluşmaktadır. Mobil siteler ve uygulamalar da bu ağa dahildir.

Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam gösterdiğinizde, çok çeşitli ilgi alanlarına sahip geniş bir müşteriler yelpazesine ulaşabilir,reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri veya sayfaları seçebilir ve göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

Yeni müşterilere ulaşın: Kullanıcıların dikkatini satın alma döngüsünün farklı noktalarında çekin. Örneğin, bir boya malzemeleri mağazası işletiyorsanız, bir annenin dikkatini, tam da sürüldüğü yerden kolayca temizlenebilen en iyi boya markalarıyla ilgili yorumları okuduğu sırada çekebilirsiniz. Elbette bunu, bebeğini araç koltuğuna oturtup alışveriş için yola çıkmadan önce yapmalısınız.

Reklamlarınızın gösterileceği yerleri seçin: Görüntülü Reklam Ağı'nda,reklamlarınızın gösterileceği yerleri daha spesifik olarak seçebilirsiniz. Reklamlarınız için sayfa türlerini veya belirli web sitelerini ve reklamlarınızın gösterileceği kitleleri seçebilirsiniz.

Göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekin: Görüntülü Reklam Ağı'nda, metin, resim, video veya zengin medya biçimlerigösterilebilir.

.