Mobil Uygulama Hizmeti

Hayatımıza giren ve süper bilgisayarlar olarak tanımladığımız akıllı telefonlar ile birlikte mobil dünyanın bilgiye erişimde sağladığı özgürlüğü seviyoruz. Artık cihazdan bağımsız olarak bilgiye erişimde hızı ve aynı kalitede deneyimi yaşamak istiyoruz. İşletmeler için de bu beklentiye doğru cevap vermenin püf noktası mobil dostu bir internet sitesi yaratmaktan geçiyor.Dokunmaktik ekranlı bir mobil cihaz üstünden işlem yapmak, masaüstü veya dizüstü bilgisayarların aksine daha zor olabiliyor. Bu yüzden kullanıcıya doğrudan erişmek için ileriyi gören firmalar mobil dünyada yerlerini alıyor

Web Point , web sitelerini mobil cihazlara daha uygun hale getirmeleri için gerekli araç ve kaynakları işletmelere sağlayarak “Mobil Uyumlu Site” yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.


Dokunmaktik ekranlı bir mobil cihaz üstünden işlem yapmak, masaüstü veya dizüstü bilgisayarların aksine daha zor olabiliyor. Bu yüzden kullanıcıya doğrudan erişmek için ileriyi gören firmalar mobil dünyada yerlerini alıyor!

Web Siteniz Varken Neden Mobil Site İhtiyacımız var ?

İşlevsellik: Standart büyüklükte bir sitenin ortalama genişliği 960, 980 pixel’dir. Bu site 280 pixel genişlikte bir mobil tarayıcı ile görüntülenirse bir şeyleri okumak için sürekli ekranı büyütüp küçülmeniz gerekir. Zaten çok efektif bir görüntü de sağlamayacaktır.

Performans: Mobil cihazlar kullanıcısının asıl hedefi ihtiyacı olan bilgiye en kısa sürede ulaşmaktır. Bu sebepte standart bir web sitesi için oluşturulan görseller ve bazı dosyalar mobil kullanıcılara gösterilmemelidir. Bu, hem mobil sitenin hızlı açılmasını sağlayacak, hem de ziyaretçinin gereksiz veri transferini engelleyecektir.

Teknolojik Gelişmeler: Web dünyası mobile doğru hareket eder iken . kurumunuz da işletme olarak bu sürecin içinde yer almalısınız.