social-icon-youtubeArama Sonuçlarında
arama sonuçlarında (İnSearch) reklam biçimi kulanıldığında reklamverenlerin reklamları YouTube arama sonuçları sayfalarında gösterilir.bu reklamların ödemesi tıklama başına yapıldığından reklam verenler yalnızca kullanıcıları video reklamları görüntülemeyi seçmesi durumunda ücrelendirilir.

Görüntülü TrueView (TrueView InDisplay)
Görüntülü reklamları kullandığınızda reklam verenlerin video reklamı YouTube videolarının yanında,YouTube video sayfalarında bir gösterim olarak veya Google görüntülü reklam ağında gösterilebilir.aram sonuçlarında Insearch biçiminde olduğu gibi reklam verelnler yalnıca kullanıcıların reklamı görüntülemesi durumunda ücretlendirilir.

Yayın İçi TrueView (TrueView ınStream)
Bu yerleşim seçeneğinde reklam verenlerin reklamları YouTube videolarının başında,sonunda veya ortasında gösterilir.kullanıcılar 5 saniyeden sonra reklamı atlayabilir reklam verenler yalnızca,kullanıcıları reklamın 30 saniyesini veya reklamı 30 saniyeden kısa ise tüm reklamı islemesi durumunda ücrelendirilir.

Video içi metin reklamlar
YouTube da metin biçimli reklamlar,yer paylaşımlı metin reklamlar olarak bilinir. Video çerçevesinin alt kısmında video oynatılırken göüntülenir.

Görüntülü reklamları
YouTube' da reklam verenlerin görüntülü reklamlarını da gösterebilirsiniz. Bu reklamlar, video içi metin reklamlar da olduğu gibi, video oynatılırken video oynatıcısının alt kısmında görüntülenebilir ve ayrıca doğrudan videonun içine yerleştirilen 300 x 250 boyutundaki bir alanda gösterilebilir.